Murat Naci Çoklu son karede
4 Ocak 2018
Murat Naci Çoklu yine kürsüde
1 Mayıs 2018

Murat Naci Çoklu Finalist

Kore’nin Cheongju kentinde düzenlenen 3 Bant Dünya Kupası’nda milli sporcularımız Murat Naci Çoklu ile Lütfi Çenet, kürsüye çıktı.

2 Türk sporcunun aynı anda kürsüde yer aldığı Kore’deki dünya kupasında Murat Naci Çoklu turnuvaya 2. sırada tamamlarken, Lütfi Çenet ise Dick Jaspers ile birlikte 3.’lüğü paylaştı. Turnuvanın şampiyonu final mücadelesinde Murat Naci Çoklu’yu 40-30 (16) yenmeyi başaran ev sahibi genç oyuncu Kim Heang-Jik oldu. Genç oyuncu Porto’nun ardından Kore’deki dünya kupasını da kazanarak üst üste 2. şampiyonluğu elde etti.

Murat Naci Çoklu’nun madalya yolu

Çeyrek finalde yine bir Kore’li sporcu Choi Sung-Won ile karşılaşan Çoklu, müthiş bir oyun sergiledi ve maçı 40-13 (14) gibi rahat bir skorla kazandı.
Çoklu’nun finale giden yoldaki son rakibi ise Hollandalı oyuncu Dick Jaspers’dı. Müthiş bir mücadele ortaya koyan her iki oyuncudan gülen taraf 40-30 (14)’luk skorla Çoklu oldu. Başa baş geçen oyun, skor 30-31 iken Murat Naci’nın 9 sayılık serisi ile son buldu.
Final mücadelesinde Kim Heang-Jik karşısında istediği oyunu sergilemekte geç kalan Çoklu’nun, sonlara doğru yaptığı atak yeterli olmadı ve maçı 40-30 (16) kaybederek turnuvayı 2. sırada tamamladı.